fbpx Skip to main content

Keisk taršų automobilį į elektrinę transporto priemonę su 1000€ kompensacija!

Naujienos

Keisk taršų automobilį į elektrinę transporto priemonę su 1000€ kompensacija!

Planuojantiems įsigyti elektrinį motociklą ar motorolerį turime gerų naujienų! Paskelbta, kad seną automobilį sunaikinti atidavę nuo sausio 16-osios vėl galės kreiptis dėl kompensacijos.

VĮ „Regitra“ duomenimis, pernai baigus eksploatavimą ir pranešus apie sunaikinimą Lietuvoje buvo išregistruota 23 311 M1 klasės automobilių. Užpernai šis skaičius buvo didesnis – 25 428 automobiliai ir tai buvo didžiausia dėl šios priežasties išregistruotų M1 klasės automobilių dalis per pastaruosius kelerius metus. Specialistai teigia, kad šie skaičiai yra susiję ir su kompensacijomis, kurias galima gauti sunaikinus seną taršų automobilį.

Net nebevažiuojantis automobilis gali tapti vertingu žaliavų rinkiniu

Kodėl taip svarbu, kad nebevažiuojantys, taršūs automobiliai ne riogsotų kur nors pakelėse, pamiškėse ar užimtų taip reikalingas vietas stovėjimo aikštelėse, o būtų tinkamai sunaikinti, paaiškina Gamintojų ir importuotojų asociacijos direktorė Asta Pakštaitė-Marcinkienė: „Didelę dalį net nebevažiuojančių automobilių dalių galima perdirbti, atgauti jose esančias vertingas medžiagas ir panaudoti jas pakartotinai.“ Atliekomis tapusiuose amortizatoriuose ir akumuliatoriuose brangių medžiagų – ličio, kobalto, nikelio ir kitų – yra daugiausiai. Tačiau išlydyti ir pakartotinai panaudoti galima ir aliuminius ratlankius, ašis, rankenas bei kitokias metalines automobilių dalis.

Gumą iš senų padangų galima panaudoti sporto aikštelių dangoms, kilimėliams, atitvarams ar net batų padams gaminti, o perdirbti panaudotą alyvą apskritai galima neribotą kiekį sykių. „Tuo tarpu jeigu yra paliekami kur nors pamiškėje, pavieniai atitarnavę amortizatoriai, akumuliatoriai, kuro ir tepalo filtrai tampa itin dideliu aplinkos taršos šaltiniu. Iš alyvos atliekų taip pat išsiskiria sunkieji metalai ir kitokios kenksmingos medžiagos, o vos vienas litras senos ir netinkamai pašalintos automobilių alyvos gali užteršti milijoną litrų vandens bei didžiulius žemės plotus. Krūvos gamtoje išmestų senų padangų ne tik darko vaizdą, bet ir kenkia augalams bei gyvūnams. Iš aplinkoje likimo valiai paliktų nebevažiuojančių automobilių taip pat dažnai išbėga įvairūs pavojingi skysčiai, yrančios dalys išskiria kenksmingas medžiagas“, – sako A.Pakštaitė-Marcinkienė.

Ką būtina žinoti norint gauti kompensaciją?

Planuojantys utilizuoti automobilį bei pirkti mažiau taršią judumo priemonę su paraiška turi atsiminti kelis svarbiausius aspektus. Pirmiausia, asmuo su savo transporto priemone gali teikti paraišką kompensacijai gauti tik vieną kartą. Taip pat ir transporto priemonė su tuo pačiu VIN numeriu gali būti kompensuojama tik vieną kartą. Galiausiai, kompensacinė išmoka siekia 1 000 eurų ir tai yra maksimali riba.

Taip stengiamasi išvengti verslo bandymų uždirbti, tačiau tuo pačiu padėti žmonėms gyventi ekologiškai. Jeigu šis punktas bus pažeistas – būtinas ir kompensacijos grąžinimas. Tiesa, išlygos taikomos tokiu atveju, kai judumo priemonė bus nepataisomai sugadinama ir jos eksploatavimas paprasčiausiai neįmanomas. Tuomet be subsidijos grąžinimo ji turėtų būti tiesiog tinkamai utilizuota.

Jeigu norite gauti 1 000 eurų kompensaciją – pirmiausia sena transporto priemonė turi atitikti iškeltus reikalavimus:

  1. Transporto priemonės turėtojas, teisėtu savininku turi būti ne trumpiau nei 12 mėnesių.
  2. Utilizuojamas automobilis turi būti registruotas Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre ne mažiau nei 12 mėnesių.
  3. Automobilis turi atitikti M1 klasę.
  4. Sunaikinamos transporto priemonės techninis pasas turi galioti iki 2021 m. vasario 2 d. arba 2022 m. balandžio 20 d.
  5. Nereikalinga transporto priemonė turi būti utilizuojama laikanktis galiojančių įstatymų, kurie nusakyti „Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklėse, kurios priimtos ir patvirtintos Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. gruodžio 24 dieną“, pagal įsakymą nr. 710 „Dėl Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklių patvirtinimo“.
  6. Utilizavus transporto priemonę, turi būti išduotas Eksploatuoti Netinkamos Transporto Priemonės (ENTP) pažymėjimas. Fizinis asmuo gali pretenduoti į kompensaciją tik tokiu atveju kai turi ENTP ir utilizavimas vyko įstatymų reglamentuota tvarka.
  7. Taip pat sunaikinta mašina turi būti išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro su ENTP pažyma.

Pridavei taršų automobilį? MOTO INN prie kompensacijos dovanoja dar 100€!

Palaikome įdėją mažinti taršių automobilių skaičių eisme ir skatiname ekologiškesnį transportavimosi pasirinkimą. Nuo 2021m. į Lietuvą oficialiai atvežėme garsiausius elektrinių motorolerių gamintojų vardus ir tapome jų atstovais šalyje. NIU/HORWIN/SILENCE.

Šiai dienai turime išvystę plačią pasiūlą elektrinių transporto priemonių. Nuo įvairių miesto elektrinių motorolerių iki galingų bekelės motociklų. Tik žinomiausi ir patikrinti gamintojai, 2 metų garantija ir serviso paslaugos mūsų klientams.

Pridavusiems taršų automobilį ir planuojiems įsigyti elektrinę transporto priemonę iš mūsų asortimento suteiksime papildomą 100€ nuolaidą prie 1000€ valstybės kompensacijos. Pasiūlymas galioja visiems mūsų atstovaujamų gamintojų modeliams.

Nori sužinoti daugiau? Užsuk į mūsų saloną adresu: Senasis Ukmergės kl.4 ir gauk profesionalią konsultaciją.

GRĮŽTI